Včera mi přišel dopis s červeným pruhem. Myslel jsem si, že přišla nějaká pokuta, takže jsem nebyl moc rád. Pak jsem si uvědomil, že kdybych jel rychle, pokuta by mi přišla na firmu, tak jedině že by moje dražší polovička něco spáchala. Začal jsem tedy doufat, že pokuta přišla ženě. Jednak bych se jí tím pádem mohl posmívat a měl bych důvod jí zase něco vyčítat. Dělám si samozřejmě srandu.

Když jsem si dneska obálku vyzvednul na poště, říkal jsem si, že pokuta by byla přeci jen lepší. Došlo mi „Oznámení o zahájení správního řízení ve věci předepsání odvodů za trvalé odnětí zemědělské půdy ze zemědělského půdního fondu a výzva k vyjádření se k podkladům správního rozhodnutí„, ve kterém mi mimo jiné sdělijí, že za 170m2 vyjímané plochy mám zaplatit 26 658,-Kč. Mám radost.

A proč mám radost? Protože kdysi dávno jsem s tímo počítal, ale pak jsem na tuto skutečnost přestal myslet a nakonec jsem na nějaký ZPF úplně zapomněl. A proč jsem zapomněl? Psal se říjen 2015, kdy jsem zpracovával žádost o povolení vynětí. Tehdy se vše schválilo, přibližně spočítalo, došly mi papíry se souhlasem, které jsem přikládal ke stavebnímu povolení a všechno bylo růžový a krásný. Jenže dál se nic nedělo. Nikdo po mě žádné peníze nechtěl.

V březnu 2016 jsem oznamoval, jako že stavíme. Dobrý vše opět růžový. Stavte stavte pane stavebníku.

V květnu 2016 mi přišlo podezřelé, že po mě stále nikdo nic nechce. Tak se připomínám s dotazem, jestli je vše OK, že bych nerad někde něco dlužil a tak. Přišla mi odpověď:

Dobrý den,

vše je v pořádku. Vaše zákonem stanovené povinnosti jste již splnil. Momentálně nemám bohužel vůbec čas řešit samostatná právní řízení o předepsání odvodů za trvalé odnětí půdy ze ZPF. Máme toho opravdu hodně.

Dál se nic nedělo a s příchodem dalších starostí jsem na tuto drobnost úplně zapomněl. A dnes to přišlo, úřednictvo oslavilo Nový rok, asi se i porozdávaly odměny na konci roku, pošta zdražila služby a začaly se rozesílat dopisy. Leden 2017 – stavebníku zaplať.

Ono je ten papír ještě tak zvláštně koncipován, že částku jako předepsaný odvod, ale už nepíšou do kdy a kam mám peníze poslat. Takže tuto informaci beru jako zahájení řízení a budu čekat, jak toto řízení dopadne. Do tabulky neočekávaných nákladů si připíšu další řádek, zanadávám si a život půjde dál. Potřeboval bych nějakou pozitivní zprávu.

Vynětí ze ZPF

Úřední šiml se probral – vynětí ze ZPF
Štítky:            

1 komentář u „Úřední šiml se probral – vynětí ze ZPF

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.