Včera večer jsem měl schůzku se stavbyvedoucím a majitelem stavební firmy. Řešili jsme průběh stavby, vícepráce a dohodli jsme se, že firma přepracuje rozpočet tak, aby bylo jasné, kolik nás stavba bude ještě stát. Protože zjišťujeme, že v rozpočtu více věcí zahrnuto není jak je, bude pro obě strany komfortnější vyhlásit stav nula, a začít počítat od začátku. Z rozpočtu jsme odstranili věci, které stavaři dodávat nebudou (vinylové podlahy, dveře, dlažba) a naopak se tam chybějící věci přidají (přepočet omítek, SDK apod.). Až bude rozpočet hotový, ještě si nad to finálně sedneme a všechno projdeme, navíc je velmi pravděpodobné, že ceny některých položek budou příznivější, než, jak je definuje standardní ceník.

Myslím, že jsme našli cestu, jak dostavět a zároveň se na sebe ani po roce nebudeme dívat škaredě, ale budeme se moci normálně v dobrém pozdravit. A já jsem za to rád, protože firma odvádí skvělou práci, co se dohodne to platí a ikdyž je občas někde nějaký zásek, vše se vždy dá řešit. Dnes by mi měl přijít přepracovaný rozpočet, tak uvidíme, co mě ještě čeká.

Zároveň jsme se domluvili, že nám jejich architekt / grafik zpracuje návrhy koupelen a WC, pak si nad to s námi sedne a vyladí to do detailu a nakonec nás vemou i do showroomu a navržené prvky nám představí. A to celé zadarmo, což beru jako gesto, protože takový návrh stojí na jednu místnsot 3500 a víc a my potřebujeme hned čtyři. Některá koupelnová studia nabízí návrh zdarma když odeberu jejich materiál, ale po zkušenostech kamarádů a známých se fakt nechci vázat na jedno koupelnové studio.

Dále jsme řešili, co mrazy a další práce. Chlapy nechtějí na střechu pokládat střešní krytinu a ani se jim nedivím. Čekáme, až opadnou mrazy, což bude bůh ví kdy, protože dnes bylo -16,5°C. Na mě už je to dost zima. Probrali jsme harmonogram prací a mě zajímalo, co stavba a mrazy. Chlapy si celou stavbu zabednili tak, že do ní nefouká. Navíc tam topí přímotopy a co se týče zdění. Používají lepidla s přísadami, které jim umožňují dělat i v zimě. A co mě úplně dostalo, tam kde je potřeba voda, tak tam tu vodu dokonce ohřívají. Kolem nás se staví další domky. Tři jsou pod střechou, jeden bez střechy a dva makají na základech, ale nikdo nepokračuje. Všichni čekají, až mrazy opadnou, ale my jedem dál.

Dále jsme koordinovali harmonogram dalších prací. Na začátek února je potřeba domluvit vodaře a elektrikáře, aby si udělali to svoje. A pak už to poletí. Do doby, než dojde vodař musíme stihnout návrhy koupelen, aby vodař mohl zasekat trubky podle plánu od architekta. No, začíná se to rozjíždět. Zítra půjdu stavbu zase omrknout, tak jsem zvědavý, co přibylo. Podle všeho by měly být hotoy příčky v 2.NP a v 1.NP před dokončením, protože čekáme na pouztra pro šoupací dveře.

No, a finance. Platby. Domluvili jsme se, že další platba proběhne až ve chvíli, kdy budou instalovaána okna a garážová vrata a nejlépe i střešní krytina. Důvod je takový, aby stavba měla co nejvyšší hodnotu, abychom od banky nečerpali drobky, ale aby nám poslali větší balík peněz. Předpoklad pro další čerpání je tedy půlka února.

Dlouho nepadla žádná rada na závěr. Jednu mám. Pokud máte (nejen) na stavbě pocit, že se to celé řítí do prdele, jak ekonomicky nebo kvalitativně. Vykašlete se na termíny dokončení a nebojte se říct stop a začněte s dodavatelem jednat. A buďto se domluvíte, pak pokračujte a nebo se nebojte dodavatele vyměnit. Já jsem takhle odstavil stavební dozor (neplést se stavbyvedoucím).

Mrzne až praští, ale my jedeme dál
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.