V sobotu jsme byli s rodinkou zkontrolovat, co stavaři za uplynulý týden stihli postavit. Já jsem to dneska ještě zkontroloval v klidu, sám a snad pečlivěji. Zároveň jsem si nafotil všechny zdi ve všech místnostech, abych mohl po večerech bádat, kde bude jaká zásuvka a jaký vypínač. Mám to sice už navrženo v excelu, ale vidět to před sebou je přeci jen lepší.

Ve 2.NP máme vystavěny všechny příčky a zbývá „pouze“ dodělat poslední řadu cihlel s polystyrenem kolem pozednice. Jinak v tuto chvíli nic nezbývá (pro zatím)

V 1.NP máme taky všechny příčky, kromě jedné, dělící zádveří od pracovny. Do této zdi dojde stavební pouzdro pro uložení posuvných dveří. Stejně tak chybí pouzdro v obýváku. Pouzdra by měla dorazit v následujícím týdnu, tak uvidíme. V obýváku je potřeba ještě zavřít šachtu na kabely. Trochu nám to nevyšlo s věncem ve sklepě, tak se muselo pár centimetrů dosekat. Šachta se tak o něco změnší, ale doufám, že všechny kabely protáhneme. Pokud ne, tak nevím, co budeme dělat. Kabelů budou totiž kilometry.

Ve sklepě to po dlouhé době taky ožilo. Nechal jsem zvětšit dveře do technické místnosti a také do místnosti kde bude umístěn rack a elektro rozvaděč.  Borci stihli taky založit dvě zárubně ze čtyř.

Očekávám, že v následujícím týdnu se dodělá celý sklep, přijdou pouzdra, která se zazdí, uzavře se kabelová šachta a dodělají se přípravné práce pro montáž oken.

Mě bude v týdnu čekat úkol: sehnat někoho, kdo operativně vyseká drážky pro elektriku. Nebo to nechám celé udělat elektrikáře. Musím to v týdnu vymyslet. Hlavně musím finálně doladit, kde bude jaký vypínač.

Víkendová kontrola – máme příčky
Štítky:        

3 komentáře u „Víkendová kontrola – máme příčky

 • 22.9.2020 (14:30)
  Trvalý odkaz

  DD,

  prochází to skrze věnec a je to lastně probetonováno, je to „jen“ zalité betonem, ale ve věnco je samozřejmě armování; nějaká konzole na vyloženě spojení tam není, nebo o ní něvím

  M.

  Reagovat
  • 15.1.2021 (13:20)
   Trvalý odkaz

   Ďakujem za odpoveď

   Ešte by som sa chcel spýtať aký je to profil? HEB 160? Máte hore nejaké nosné steny? Zaujíma ma to, lebo riešim tiež podobnú strechu s ocelovým rámom.

   Reagovat
 • 17.9.2020 (21:15)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den

  Rád bych se zeptal na detail osazení ocelového rámu, řeším stejný systém akorát v projektu tento detail není 🙂
  Věnec je nějak spojený s ocelovým rámem, nebo je to jenom zalité betonem?

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.