Dnes mi přišly na testování LED světla na zeď. Jsou na 230V ale když jsem je rozebral, zjistil jsem, že je tam normální LED pásek a cívka která transformuje 230V AC na nějaký DC ale nevím, zda je to 12Vss nebo 24Vss. Neuměl by někdo podle fotek říct, zda, když odpájím tu cívku a na svorky + / – přivedu 12V / 24V, jestli to bude fungovat? A pokud ano, tak na jakou vzdálenost, protože tím chci osvětlit všechny chodby a schodiště a rozvaděč mám až ve sklepě.

 

Orientační osvětlení schodiště (LED z Číny)
Štítky:            

5 komentářů u „Orientační osvětlení schodiště (LED z Číny)

 • 10.8.2017 (8:59)
  Trvalý odkaz

  Zdravím,
  tyhle krabičky jsem zavrhnul. Podle mě jsou naprd z několika důvodů:
  1) musí se montovat do čtvercové krabice namísto klasické KU68
  2) když se do té krabice nacvaknou, už je nelze lehce demontovat
  3) krabice není standardní, takže se může stát, že světla se budou muset vyměnit, ale nebude alternativa … zatím jsem to nedořešil

  Reagovat
  • 10.8.2017 (18:23)
   Trvalý odkaz

   Já je vzal právě na schody taky, ale ještě nedorazily. Moc alternativ neexistuje a když, tak strašně drahý. Budu to muset nějak upravit a nacpat do KU68, rozteč šroubů by měla být skoro stejná, akorát tam bude asi vadit ten zadní kryt… Nešel by nějak sundat a zaříznout podle té kulaté krabice?

   Reagovat
   • 10.8.2017 (21:40)
    Trvalý odkaz

    tak to nevím, nezkoušel jsem to, onecně bych si ale moc nefandil … pokud jsi z Brna, klidně ti tu „lampu“ půjčím, nepotřebuji ji momentálně na nic … a do domku ji dávat nebudu, zatím hledám alternativu

    Reagovat
    • 14.8.2017 (23:55)
     Trvalý odkaz

     Jsem z Plzně, tak to mám trochu z ruky. Potřebuji ty krabice připravit na rychlo před omítkama, když objednám ty správné z Ebaye na britskou normu, tak než dorazí, tak je nestihnu zasádrovat, tak proto to řeším… U nás se na rychlo nedají sehnat. Ale děkuji za snahu.

     Reagovat
 • 9.8.2017 (14:02)
  Trvalý odkaz

  Zdravím, jak jsi dopadl s tím osvětlením? Fungovalo těch 12V? Pasujou ta světla do klasický kulatý krabice nebo musí být ta hranatá 86×86?

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.