Pondělí

V pondělí jsem se potkal s místním bagristou, abychom probrali, co je potřeba na pozemku udělat, vykopat. Domluvili jsme se na výkopu přípojek kanalizace a vody a taky na celkovém srovnání pozemku s tím, že použijeme hlínu, která nám zbyla po výkopu základů. Celou tuto akci je potřeba ještě skloubit společně s vodaři, protože oni musí přípojky udělat. Jak se domluvilo, tak se taky stalo.

Zároveň jsem odchytnul stavaře, kteří zrovna přivezli polystyren na podlahy do sklepa a domluvili jsme se, že kolem baráku natahají nopovku a dodělají izolace tam, kde to bude třeba.

Úterý

Po práci jsem se stavil na pozemku, abych tam trochu uklidil, odházel kusy betonu, pozůstatky cihel, trámy a další věci, aby to bagru nezavazelo při kopání a hlavně, aby se ten bordel pak nezahrnul hlínou. Nechci mít pod hlínou bordel, člověk nikdy neví, kdy vezme do ruky rýč a lopatu a bude kutat, že? Taky jsem natahal chráničky od kabelové šachty před dům a taky dozadu do zahrady k místu, kde bude retenční nádrž.

Až když jsem skoro končil a táhnul poslední chráničku, všimnu jsem si, že se za domem ukrývá již připravený bagr 🙂 vůbec jsem o něm nevěděl.

 

Středa

Půl osmá ráno, přijíždím na barák a vidím, že už se tam pohybuje bagr a před pozemkem je zaparkovaný MAN.

S bagristou se dávám do řeči a zjišťuji, že vodaři tu ještě nejsou a hned tak nebudou. Nakonec se nám podařilo potkat se s hlavním vodařem a všechno domluvit. Mezi tím, než budou mít vodaři čas (makají na vedlejší stavbě), tak se naveze hlína před dům, abychom dorovnali ten schod, který před domem máme a zároveň to před domem celé učešeme.

Nakonec přijel i technik od vodařů a domluvili jsme se, jak konkrétně budou výkopy vypadat, jaký bude spád a tak dále. Když všichni věděli, co mají dělat, mohl jsem „v klidu“ odjet do práce doufajíc, že vše klapne, jak má,

Když jsem se navečer zastavil na pozemku, byly výkopy pro přípojky hotovy.

Čtvrtek

Ráno jsem se stavil na pozemku, kde už byl cvrkot. Bagr vrčel, po pozemku pobíhal vodař.

Tato situace ve mě vyvolala pocit klidu a bezpečí, že vše probíhá de plánu. Omyl. Hned si mě odchytil vodař, prý která šachta je pro splaškovou a která pro dešťovou kanalizaci? Říkám, že nevím, ale že mám doma z obce papír, kde je to jasně vysvětleno, že zajedu domů a zjistím. A tak se taky stalo:

A teď, na co jsme koukali (ano, oba jsou modré):

Nakonec jsme se dohodli, že obě šachty otevřeme a ta splašková bude smrdět. Splašková nakonec nesmrděla, ale byla celá zasypaná hlínou – ti co tu kanalizaci vyráběli asi nebyli dvakrát pečliví. No co se dá dělat, vodaři musí hlínu vyhrabat a pak se uvidí, která šachta je ta správná.

Když jsem odjížděl, ještě jsem potkal elektrikáře, kteří zrovna kutali na baráku v ulici a domluvili jsme se, že rovnou kopneme i elektro přípojku. Kluci tedy vykopali základ pro antoníček, domluvili se s bagristou na výkopu, kabel uložili, zasypali a ukončili v antoníčku.

Když jsem přijel navečer, viděl jsem, že předek domu je kompletně srovnaný, vedle garáže je navezená hlína, všechny přípojky jsou zasypané a navíc vodaři začali pokládat KG trubky pro odvod vody z okapů do retenční nádrže. Drobnou vadou na kráse je fakt, že pravděpodobně při kopání drenáží bagr trefil nezámrzný ventil, který stojí asi 2500,- a ke škodě se samozřejmě nikdo nehlásí – klasika.

 

Pátek

V pátek vodaři dodělali rozvod vody v podlaze sklepa a splnili tak prerekvizitu nutnou pro betonáž podlah.

Kopeme přípojky, rovnáme terén
Štítky:        

1 komentář u „Kopeme přípojky, rovnáme terén

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.