Říkal jsem si, že se podělím o to, jak vznikala odpadní šachta, kterou máme ve sklepě a taky, proč ji tam vlastně máme. Důvod, proč máme ve sklepě šachtu je ten, že máme sklep 🙂 sklep máme ve svažitém pozemku, ale kanalizace je na kopci, no a mám nevycházel spád odpadů směrem ke kanalizaci, takže jsme se rozhodli, že pokud chceme mít ve sklepě prádelnu (a obecně vodu), musíme tu odpadní vodu někam dávat. A proto vznikl nápad, zřídit odpadní šachtu, ve které bude čerpadlo, které vodu vytlačí do odpadu vždy, když dosáhne určité hladiny.

Se šachtou se naštěstí počítalo od prvopočátku, takže stavební firma vynechala v místě šachty základovou desku, aby se dala šachta v budoucnu vybetonovat dle potřeb.

Jak šel čas, tak se ze šachty pomalu stal odpadkový koš, respektive díra na bordel, takže byla věčně plná odřezků, papírků a PET lahví.

Stav k 12.8.2016:

Zvrat začal až 11. května, kdy po dohodě stavbyvedoucího a vodaře, musela být šachta vykopána, vybetonována a izolována proti vodě. Stavební firma tedy konala. Divil jsem se, kolik z takové šachty vykopete hlíny, šachta o rozměrech 100 x 100 x 100 centimetrů a chlapy z toho vytahali skoro kubík hlíny 🙂

Při provádění elektroinstalací jsme samozřejmě nezapomněli na přívod elektřiny a taky jsem natáhnul 2x CAT 7 kabel, pro případ, kdy bych chtěl čerpadlo nebo nějaký senzor řídit pomocí Loxone. Nečekám, že se tak stane hned ze začátku, ale jednou to prostě přijít musí.

Stav k 11.5.2017:

Po té, co betonový základ vytvrdnul, šachta se obezdila a napenetrovala se asfaltovým lakem. Stav k 14.5.2017:

Následně se na stěny šachty natavily asfaltové pásy. Stav k 28.5.2017:

Vodaři si následně šachtu zaměřili a nechali vyrobit plastový box, do kterého poteče odpadní voda z celého sklepa a nahoře bude umístěno čerpadlo. Až bude hotová finální podlaha, dáme na šachtu nějaký poklop, aby to vypadalo k světu.

Stav k 1.6.2017:

Odpadní šachta ve sklepě
Štítky:                

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.