V polovině září, konkrétně během víkendu z 15 na 17. září to na nás nějak přišlo – musíme začít balit. Uvědomili jsme si, že času už moc není, protože 1.10.2017 předáváme byt nové majitelce. Pozitivní na tom všem je, že už se stěhujeme z bytu, který je nám už malý. Už méně pozitivní je fakt, že dům stále není hotový (nemáme podlahy, nemáme nábytek, nemáme fasádu, nemáme … toho moc, ale sbalit se musíme.

S nastávajícím víkendem jsme začali dávat věci do krabic. Ještě že jsem si od kolegy na 14 dní vypůjčil VW Caddy, což je takové nafukovací auto, kam se toho vejde víc, než by člověk předpokládal a vjede to i do míst, kam by člověk nepředpokládal. V pondělí (18.9.) jsem odvezl první 3 várky krámů na barák. Ještě že jsme se rozhodli, že uděláme i sklep. Nevím, kam bychom tolik věcí uskladnili.

První, co mě vyděsilo, bylo kolik schodů musí člověk seběhnout a vyběhnout, než naplní JEDNO auto. Tím, že se tam těch krabic vleze fakt hodně, tak se člověk celkem projde. No, a tím, že moje žena se rozhodla, že využije každý centimetr krychlový, který každá krabice poskytuje, tak se to celkem proneslo.

Druhá věc, která mě vyděsila, byla kapacita sklepa. Z původní naivní myšlenky „tam se toho vejde“ jsem nabýval pocitu, tak to se tam nevejde. A s přibývajícím počtem krabic stoupala i moje nervozita. A to byl teprve začátek, co bude, až budeme stěhovat nábytek? Kam to dáme?

V průběhu týdne, vždy po práci jsem si navečer dal pár koleček z bytu na barák. Někdo si večer jde zaběhat, jiný si ujede 40km na kole před spaním, já jsem se rozhodl, že budu do konce svého života nosit krabice nahoru a dolu. Neznámý moudrý člověk kdysi pronesl – lepší než se stěhovat je snad raději vyhořet – je to smutné, ale je to tak … a s dobrou pojistkou ….

 

 

No, příští týden mám dovolenou, půjčím si od bráchy velkokapacitní vůz (rozuměj dodávku) a stěhování započne ve velkém. Bohužel nestěhujeme jen věci v krabicích, ale i nábytek, takže obava o místo je čím dál aktuálnější.

Nějaké rady:

  • Doporučuji pořídit kilometry bublinkové fólie. Kilometry. A taky stretch fólii.
  • Pevné krabice jsou základ. TIP: Kadeřnické salony a tiskárny Xerox 🙂
  • Zbavte se dějí. Šetrně a nenápadně … máte přeci fólii, nebo babičku na hlídání
Stěhování – první dějství
Štítky:

1 komentář u „Stěhování – první dějství

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.