Tak mi ve čtvrtek (26.10.2017) volal podlahář, celý nedočkavý, jestli bych mohl vypnout večer topení, že bychom v pátek odpoledne změřili vlhkost podlah. Ti z vás, kteří blog čtete pravidelně už víte, že vlhká podlaha nám trochu (víc) komplikuje život. Cementový potěr prostě nechce vyschnout a nejsme jediní.

V pátek kolem 16h jsme se s podlahářem potkali na stavbě. Vysekal v pořadí již třetí kráter do podlahy v kuchyni, to co vysekal, rozdrtil na prach a hodil to tradičně do nádoby. Abych doma neustále nebyl poslem špatných zpráv, přizval jsem si i manželku, aby ten průser viděla na vlastní oči a já jí tak nemusel sdělovat, že se zase nic dít nebude. Bylo to hodně dlouhých 15 minut, po které jsme čekali na výsledek.

1,70% CM v 50 gramech prachu. Haniční hodnota. No wau, my jsme fakt na suchu. Od posledního měření klesla vlhkost podlahy o neuvěřitelných 0,55%. No, musím se přiznat, že jsem o dva až tři stupínky přidal na teplotě otopné vody, ale s obavou, co to udělá. Navíc jsem každý den ráno a večer poctivě větral.

A co tento výsledek znamená? V pondělí nivelujeme. Halelujá.

A za jak dlouho teda vyschne cementová podlaha CEMLEVEL 20?

30.06.2017 jsme podlahy vylili

25.08.2017 jsme začali topit v režimu vysoušení podlah

26.10.2017 jsme naměřili hraniční hodnoty

Podle údajů na tepelném čerpadle jsme vysoušeli 53dny (občas bylo potřeba čerpadlo vypnout)

Dá se tedy dovozovat, že bez topení, cementový potěr téměř vůbec neschne. Po té, co se začně topit, zabere vysoušení přibližně 2 měsíce (v létě)

 

Seriál na pokračování – podlaha, ale?
Štítky:                    

1 komentář u „Seriál na pokračování – podlaha, ale?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.